en
pl

Sięgnęli po złoto!

Złoty Medal MTP to jedna z najbardziej rozpoznawalnych nagród na polskim rynku, która jest przyznawana po wnikliwej ocenie ekspertów innowacyjnym produktom najwyższej jakości, odpowiadającym szeregu kryterium, wytworzonym w oparciu o najwyższej klasy technologie. Sąd Konkursowy stanowią wybitni specjaliści reprezentujący różne środowiska sektora ogrodniczego. Przewodniczącym Sądu na targach SECUREX był prof. dr hab. inż. Bogdan Branowski z Politechniki Poznańskiej.

Produkty nagrodzone Złotym Medal na targach SECUREX 2012 :


Bezprzewodowy system alarmowy PowerG
VISONIC, Izrael
Zgłaszający: Visonic Sp. z o.o., Warszawa
 

PowerG – dwukierunkowy system radiowy, jakiego jeszcze nie było. Bazuje na najnowszych technologiach: FHSS - 64 razy w ciągu sekundy zmienia częstotliwość tworząc niezawodny system, unikając zakłóceń i zwiększając zasięg nawet 4-5 krotnie, TDMA – technologia eliminująca kolizje pomiędzy własnymi sygnałami, tym samym zwiększająca pojemność systemu, AES128 – kodowanie 128 bitowe uniemożliwia odczytanie przesyłanych informacji, tworząc jeden z najbezpieczniejszych systemów na świecie.

 

 1.jpg


Zintegrowany system  interkomowy IP PULSE ALPHACOM
ZENTEL  NORWAY A.S., Norwegia
Zgłaszający: Novatel  sp. z o.o., Bieruń

System zaprojektowany w technologii IP. Zaawansowane funkcje monitoringu i nadzoru urzdzeń. Zaimplementowane innowacyjne algorytmy aktywnej redukcji hałasu i analityki dźwięku.

Elastyczne rozwiązanie z punktu widzenia inwestycji ( wersja PULSE - bezserwerowa, wersja serwerowa ALPHACOM pozwalająca na integrację z systemami BMS, CCTV, PA, KD).

Nagrodzone i docenione przez użytkowników rozwiązanie dla bezpieczeństwa publicznego z aplikacjami dla osób niepełnosprawnych.

2.jpg

Mobilny panel zarządzania Virtual MAP
SCHRACK SECONET AG, Austria
Zgłaszający: SCHRACK SECONET  POLSKA Sp. z o.o., Warszawa
 

Mobilny Panel Zarządzania Virtual MAP to nowoczesne rozwiązanie przeznaczone dla użytkowników końcowych oraz instalatorów systemu Integral IP. Virtual MAP jest zestawem aplikacji do monitoringu i obsługi systemu sygnalizacji pożarowej do zastosowania na urządzeniach mobilnych takich jak tablety czy smartfony. Zestaw narzędzi charakteryzuje przyjazny interfejs użytkownika pozwalający na szybką analizę stanu pracy systemu sygnalizacji pożarowej.

 

 3.jpg

Liniowa czujka  ciepła HeatSCREEN MHD 535
SECURITON AG, Szwajcaria
Zgłaszający : SCHRACK  SECONET Polska sp. z o.o., Warszawa
 

Innowacyjna, liniowa czujka ciepła MHD 535 działa na zasadzie wielopunktowego pomiaru temperatury z wykorzystaniem kabla sensorycznego, na którym rozmieszczone są czujniki ciepła analizujące indywidualnie temperaturę otoczenia i we współpracy z jednostką oceniającą podejmują decyzję o wygenerowaniu alarmu pożarowego. Magistrala systemowa kabla sensorycznego MHD 535 oparta jest na systemie LiSA. System wyróżnia się bardzo szybkim odczytem danych z kabla. Temperatura otoczenia dla kabla sensorycznego wynosi od -55° do +125°C.

 

4.jpg

ZSP 135-DR- zasilacz urządzeń sygnalizacji pożarowej systemów kontroli rozprzestrzeniania dymu i ciepła  oraz urządzeń przeciwpożarowych.
MERAWEX Sp. z o.o., Gliwice
 

ZSP135-DR – rodzina zasilaczy urządzeń ochrony przeciwpożarowej wymagających gwarantowanego napięcia 24V. Zasilacze są zgodne z PN-EN 54-4 i PN-EN 12101-10, posiadają dopuszczenia CNBOP i VdS.  Przeznaczone do pracy w trudnych warunkach (-25…+75°C, IP44). Oprócz sygnalizacji wysokiej rezystancji obwodu bateryjnego oferują unikalną możliwość odczytu aktualnej wartości rezystancji. Mały prąd na potrzeby własne. Komunikacja RS232/485. Oferowane z trzyletnią gwarancją (awaryjność trzyletnia 0,5%).

 

5.jpg 

 Videofied XV-IP
RSI Video Technologies,  Francja
System alarmowy XV-iP / XV
REF. XV-IP210

 

Dzięki technologii weryfikacji wizualnej firma RSI Video Technologies oferuje wyjątkowe rozwiązanie w dziedzinie eliminacji fałszywych alarmów i zbędnych interwencji.

XV-IP to panel alarmowy z funkcją weryfikacji wizualnej i czujnikiem ruchu (PIR), utrzymujący łączność ze stacją monitoringu poprzez Ethernet i GPRS. Panel zapewnia pełną zgodność z normą EN 50131, oferując łączność w technologii IP i GPRS (rezerwa).

 

6.jpg 

 
Bariera mikrofalowa cyfrowa ERMO482 XPRO
CIAS Elektronica  s.r.l., Włochy
 

ERMO 482X PRO to znany i doceniany na polskim rynku zabezpieczeń produkt firmy CIAS. ERMO 482X PRO to „inteligentna” bariera mikrofalowa z cyfrową obróbką sygnału o wielu zasięgach działania: 50, 80, 120, 200, 250 i 500m. Wbudowany mikroprocesor wykorzystuje do analizy sygnału algorytm „FUZZY LOGIC” (logiki rozmytej) dzięki czemu bariera charakteryzuje się bardzo wysoką skutecznością wykrycia intruza i niską liczbą fałszywych alarmów.

 

7.jpg 


Alarm Control
Electronics Line 3000 Ltd., Izrael
Zgłaszający:  OCHRONA JUWENTUS sp. z o.o. oraz TASC Technology sp. z o.o., Warszawa
 

Alarm Control pozwala użytkownikom zdalnie sterować systemem alarmowym poprzez Internet lub aplikacje mobilne na telefon poprzez wbudowany modem GPRS. Główną rolą systemu jest sygnalizacja zagrożeń, ale system umożliwia również: wykonywanie połączeń telefonicznych przez wbudowany interkom, wysyłanie powiadomień email i SMS, przegląd obrazów z kamer wbudowanych w czujniki PIR oraz wiele innych funkcji.

 

8.jpg 


OSID – wieloliniowa czujka dymu
Xtralis Pty ltd, Australia
Zgłaszający : Xtralis UK Ltd, Wielka Brytania
 

Wieloliniowa czujka OSID to nowa technologia przestrzennego wykrywania dymu. OSID używa dwóch promieni - IR i UV - dla odróżnienia dymu od pyłów i kamery CMOS do rejestrowania sygnałów emitowanych przez nadajniki. Duże pole widzenia odbiornika uniezależnia detekcję od ruchów budynku. Jeden odbiornik OSID może pracować nawet z 7. nadajnikami umieszczonymi w przestrzeni widzianej przez odbiornik.

 

9.jpg 


Multisejf kaskadowy INDYVIDUAL
Metalkas sp. z o.o., Bydgoszcz
Multisejf kaskadowy INDIVIDUAL kl.S2
 

Stworzony wyrób oferuje sprawdzoną technologię oraz bezpieczną i intuicyjną obsługę. Najważniejszym atutem - nie oferowanym dotychczas w Polsce - jest dostosowanie wyglądu Multisejfu Individual do wyglądu i standardów wzorniczych placówki bankowej. Adaptacja dotyczy także wyjątkowych opcji elektroniki. Rozszerzana na przestrzeni lat oferta z wyrobami serii Individual jest doceniana przez klientów pragnących zintegrować nowoczesne dysponencko-kasjerskie wyposażenie z otoczeniem firmowego designu.

 

10.jpg 


Wrzutnia depozytowa ON-LINE kl.III
Metalkas sp. z o.o., Bydgoszcz
 

Wrzutnia depozytowa On-line kl.III to urządzenie składające się z dwóch części: wrzutni dla klientów do bezpiecznego deponowania pakietów wartościowych oraz sejfu przechwytującego i przechowującego  pakiety dla personelu. Nowoczesna komunikacja po TCP-IP przeznaczona jest w szczególności do identyfikacji i przejmowania kopert bezpiecznych lub innych pakietów na podstawie kodu kreskowego. Wrzutnie (zestawy wrzutowe) są wykorzystywane tam, gdzie klienci banku potrzebują często deponować większe wartości gotówkowe. Urządzenie pozwala na szybkie deponowanie pakietów całodobowo (np. w strefach banków 24H) bez potrzeby poświęcenia czasu na tradycyjne wpłaty u kasjerów. Wrzutnia umożliwia integrację z systemem księgowym

 

11.jpg 


NBN-832 dualna kamera sieciowa DINION HD 10800
Robert Bosch sp. z o.o., Warszawa
 

Kamera IP Dinion HD 1080p dzień/noc oferuje bezkompromisową jakość obrazu podczas monitorowania scen o zróżnicowanej kolorystyce i dużej dynamice. Specjalnie dobrany przetwornik gwarantuje idealną reprodukcję szczegółów nawet w gorszych warunkach oświetleniowych, a w uzyskaniu ostrego obrazu pomaga najlepszy w swojej klasie elektryczny napęd autofokusa.

Zintegrowany układ inteligentnej analizy obrazu (IVA) wychwytuje istotne szczegóły, alarmuje o zaistniałych zdarzeniach i pozwala na późniejszą analizę przy pomocy funkcji Bosch Forensic Search dostępnej np. w lokalnym zapisie na karcie µSDXC.

 

12.jpg 


Wideodomofon  IP T 24 Mobotix
MOBOTIX  AG, Niemcy
Zgłaszający : Linc Polska Sp. z o.o., Poznań
 

Wideodomofon IP T24 MOBOTIX dzięki zastosowanej kamerze hemisferycznej oraz wbudowanej pamięci rejestruje cały obszar wejściowy. Brak ślepych miejsc – domofon widzi wszystko od ściany do ściany i od sufitu do podłogi. Automatycznie nagrywa wszystkie zdarzenia przed drzwiami (obraz i dźwięk), bez względu na to co obserwujemy. Inne unikalne cechy to np. możliwość otwierania drzwi za pomocą PIN lub karty RFID (klawiatura numeryczna), dwukierunkowe połączenie audio-wideo (VoIP/SIP) z każdego miejsca na świecie poprzez komputer lub telefon komórkowy.

 

13.jpg 


Antywłamaniowy system samoblokujący
KONSMETAL Sp. z o.o., Warszawa
 

Antywłamaniowy System Samoblokujący jest INNOWACYJNYM na skalę międzynarodową rozwiązaniem, zapewniającym najnowocześniejszą i skuteczniejszą- niż dotychczasowe systemy- ochronę przed włamaniem do sejfu.

Antywłamaniowy System Samoblokujący, wykorzystujący unikalny mechanizm blokowania rygli oraz ramę antywłamaniową, w praktyce eliminuje możliwość sforsowania sejfu przy użyciu tradycyjnych narzędzi takich, jak łom lub młot.

 

14.jpg 


System kontroli dostępu Kaba exos 9300 z funkcją CardLink™
Kaba Ag, Szwajcaria
Zgłaszający: Kaba Polska sp. z o.o., Warszawa
 

CardLink ™ jest z jednym z modułów systemu kontroli dostępu Kaba exos®. To innowacyjne rozwiązanie nie wymaga okablowania. Polega na wgrywaniu i przenoszeniu danych autoryzacyjnych bezpośrednio na nośnik - kartę zbliżeniową lub klucz inteligentny. Dzięki temu można połączyć punkty dostępowe online z autonomicznymi, zasilanymi bateryjnie. Dzięki CardLink ™ uzyskujemy zatem kolejną funkcjonalność - systemy autonomiczne są zarządzanie jednocześnie i tak samo jak online'owe. Wszystko w jednym systemie.



15.jpg 


Kamera sieciowa BC620WDR z modułem Ethernet over Coax
Sigura B.V. , Holandia
Zgłaszający: C & C Partners Telecom sp. z o.o., Leszno
 

BC620WDR jest jedyną kamerą na rynku posiadającą interfejs do bezpośredniego podłączenia i strumieniowego przesyłania sygnałów Ethernet przez światłowód, kabel koncentryczny lub okablowanie miedziane (UTP). Pozwala to na dopasowanie do każdej aplikacji oraz  wykorzystanie istniejącej infrastruktury sieciowej. W przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych kamer (rozdzielczością HD), produkt wykorzystuje sensor obrazu firmy Pixim, zaprojektowany do przesyłania szczegółowych obrazów w zmiennych warunkach oświetleniowych charakterystycznych dla pracy zewnętrznych punktów kamerowych.

 

16.jpg 

 
Głowica uchylno obrotowa VCIR- 720
SPS Electronics sp. z o.o., Warszawa
 

Obrotnica VCIR-720 to unikalny na skalę światową system pozycjonujący oferujący obrót 360° bez punktu krańcowego w obu osiach. W przeciwieństwie do kamer szybkoobrotowych czy klasycznych obrotnic, pozwala na pełną swobodę w kierowaniu kamery i obserwacje dowolnego miejsca, także nad miejscem instalacji. Dwusystemowy promiennik podczerwieni zapewnia jednolite podświetlenie obrazu w pełnym zakresie pracy obiektywu. Solidne wykonanie i wysoka klasa szczelności gwarantują stabilną pracę w najtrudniejszych warunkach, tj. instalacje portowe, wojskowe czy montaż na pojazdach służb ratowniczych

 

17.jpg 


Centrala  sygnalizacji pożarowej FlexES  Control Esser by Honeywell
NOVAR GmbH a Honeywell Company, Niemcy
Zgłaszający: Honeywell Life Safety Austria GmbH, Austria
 

Centrala Sygnalizacji Pożarowej FlexES Control

Fire Alarm Control Panel FlexES Control

FlexES Control to najnowsza centrala sygnalizacji pożarowej popularnej w Polsce marki Esser by Honeywell. Jest to modułowa i elastyczna w konfiguracji centrala z możliwością obsługi od 1 do 18 pętli dozorowych. Centrala zbudowana jest z 100% modułów całkowicie nowej generacji. Dostępna w obudowie naściennej i rack umożliwia pełną integrację ze starszymi systemami marki Esser.

 

18.jpg 


Adresowalne iskrobezpieczne czujki dymu i ciepła IQ8 Ex
NOVAR GmbH a Honeywell Company, Niemcy
Zgłaszający: Honeywell Life Safety Austria GmbH, Austria
 

Rodzina czujek IQ8 Esser by Honeywell została rozszerzona o czujki z cechą Ex (certyfikat ATEX) – przeznaczone do stref zagrożonych wybuchem. Czujki IQ8 Ex O, TD i O2T pracują i komunikują się w sposób cyfrowy, adresowalny z pełną zdalną diagnostyką, serwisem i konfiguracją z poziomu centrali, co dotychczas nie było możliwe w strefach zagrożonych wybuchem.

 

19.jpg 

2012-03-23